טיפים לניקיון
Random header image... Refresh for more!

ד"ר פוליש במדריך ניקוי ספות

כיצד מנקים ספות מעור?

ד"ר פוליש במדריך לניקוי ספות עור

ספות מעור הן ריהוט פופולארי במיוחד בישראל. משפחות רבות בוחרות בריהוט לסלון העשוי עור בשל הנוחות ובשל המראה היוקרתי. מתעוררת השאלה כיצד כדאי יש לנקות ספות מעור באופן שישמור על טיבם ומראם המושך לאורך זמן. במאמר זה נציע לכם שיטה יעילה לניקוי עור בספות וכורסאות.

עם זאת, אם מדובר בכתמים מומלץ להתאים את סוג השיטה לסוג הכתם שמופיע על העור. בהמשך נסקור במאמר נוסף שיטות להסרת כתמים מסוגים שונים מרהיטים עם עור.


ראשית בדקו מהו סוג העור שבכוונתכם לנקות. בשוק קיימים סוגים רבים של עור המשמש בבניית רהיטים. בדך כלל היצרן מוסיף תווית המכילה הוראות חשובות בקשר לניקיון של הרהיט שלכם ומומלץ מאד לקרוא אותן ולהישמע להן.

רוב ספות העור המיוצרות כיום מתאימות לשיטת הניקוי שנתאר כאן. עם זאת מומלץ לבדוק את התאמת השיטה לפי הוראות הניקוי שבתגית המצורפת. כמו כן, באופן כללי, תמיד מומלץ בניקיון של רהיטים יקרים לבצע ניסוי עם חומר הניקוי על מקטע קטן לפני שאתם מתחילים לנקות את הרהיט בחופשיות כדי לבדוק שאין פגיעה בסוג המשטח שאתם מנקים.

אם רכשתם חומרי ניקוי מיוחדים ביחד עם הריהוט השתמשו בהם. במקרה ואין ברשותכם חומרי ניקוי מיועדים שרכשתם במיוחד תוכלו להיעזר בהצעה שלנו.

שלבי הניקוי של ספה מעור

- התחילו בניקוי יסודי בעזרת שואב אבק. עדיף להשתמש בשואב אבק קטן ועדין. אם שואב האבק שלכם גדול ואגרסיבי עדיף לנקות ידנית כדי להימנע מלשרוט את העור.

- כעת השתמשו במעט סבון נוזלי שיש לו רמת לחות גבוהה כמו סבון דאב למשל. הניחו מעט על בד לח. חשוב לא להשתמש ביותר מדי מים כאשר מנקים את שכבת העור. כעת נגבו את העור בעזרת המטלית הלחה.

- לאחר שסיימתם לעבור על כל משטח העור, קחו מטלית נקייה, טבלו אותה במעט מים ללא סבון ועברו שוב על הרהיט.

- בשלב זה קחו מטלית נקייה יבשה לגמרי ודאגו לייבש את הרהיט שלכם היטב.

- מומלץ בתום מלאכת הניקיון להשתמש בקונדישנר או חומר הגנה אחר המיועד לרהיטי עור.

טיפים כלליים לשמירה על ניקיון רהיטים מעור

- אם נשפך לכם נוזל או חומר אחר על הספה נקו אותו במהירות. לאחר שעובר זמן מה נוזל שנשפך על ספת עור מצליח לחדור לתוך הספה ואז כבר מאד קשה להסיר אותו.

- הסירו אבק מרהיט העור שלכם באופן קבוע. הצטברות אבק מונעת מהעור לנשום ומקצרת את חיי הרהיט.

- עם מה לא כדאי לנקות רהיטי עור? הימנעו מלנקות את רהיטי העור שלכם עם שמנים או עם פוליש לרהיטים – אלה מיועדים לעץ ולא לעור. כמו כן, הרחיקו מספות העור שלכם חומרי ניקוי שמכילים שעווה או סיליקון או שמבוססים על אמוניה. מומלץ מאד להימנע משימוש בתכשירי ניקוי אגרסיביים העלולים לגרום לעור נזק בלתי הפיך.

- אם שיטת ניקוי הזאת אינה עובדת עבורכם או שאתם מתמודדים עם כתמים עקשנים במיוחד שקלו להזמין חברת ניקיון מקצועית כדי להימנע מלגרום נזק לרהיט.

ד"ר פוליש – חברת הניקיון של ישראל, שתותיר את הבית שלכם מבריק ונקי מכתמים

0 תגובות

אין תגובות עדיין ...

אנא שלחו תגובה...

שלח תגובה